((((بسم الله الرحمن الرحیم))))-سیگار

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به خوانندگان این مطلب

بنده محمدهادی... هستم

از اینکه خودم رو کامل معرفی می کنم ترسی ندارم

مایلم براتون مقاله ای در باره سربازی و زندگی شخصی بنویسم !

تو ماه اردیبهشت هستیم و من در خرداد اعزام به سربازی هستم و از این بابت به قدری خوشحالم که در خود نمی گنجم !

من الاوه بر انسان های زیادی ماه اردیبهشت رو خیلی دوست دارم این ماه زیبایی را به آخر رسانده پدر من هم متولد ماه اردیبهشت است و....

بگذریم ! به نظر من انسانی که در زندگی هدفی را ندارد که دنبال کند باید به فکر سربازی باشه ! و شروع زندگی را در این قسم به اوج برسونه من فکر می کنم انسانی وجود ندارد که نتواند از توانایی های خویش به نحو احسنت استفاده کنه!

ولی ما انسان ها خودمون رو تحت شرایط سخت زندگی قرار می دهیم بطوریکه فکر می کنیم که اولین بار موردی پیش نمی آید در صورتی که همون اولین بار سرنوشت انسان رو تعیین می کنه !

نمی خوام وارد جزییات بحث بشوم زیرا از حوصله شما به دور است !

اما ما باید زندگی را مانند نردبانی در نظر بگیریم .

ما باید زندگیمان را همانند راه رویی نگاه کنیم !

دور از سوء مصرف نباشیم ولی از نظر نزدیکی به گناه حساس باشیم!

به نظر من وسواس به گناه خوب است

از این مقوله هم بگذریم !

بهتره با اونایی که بیشتر این مقاله رو مطالعه می کنن صحبت کنیم!

این روشنه که کسی که حال و حوصله به خرج نمی ده این کوه رو بالا نمی ره ! پس من با یه مشت روشنفکر سرو کار دارم!

خب : خدمتتون عرض کنم که ((((سیگار)))) من در باره سیگار صحبت می کنم چون شخصی هستم که تجربه ای در این زمینه دارم زیرا سیگاری بودم و یکسال نشده که ترک کردم ولی این حس رو در خودم می بینم که کامل ترک کردم و هیچ وقت هم نمی خواهم که دوباره شروع کنم!

من خوب سیگاری ها رو درک می کنم اینها نمی دانند که سیگار چیست فقط احساسش می کنن!

به نظر من سیگار در مقابل فرد سیگاری مانند هوس و شهوت یک انسان است و مزه سیگار به طعم یک سیگاری را هیچ غیر سیگاری نمی تواند درک کند ! من به افراد غیر سیگاری متذکر می شوم که هیچ وقت فردی که سیگار می کشد را تحقیر نکنند زیرا اون به سراغ چیز دیگر می رود!

در سیگار ماده ای وجود دارد به نام نیکوتین این ماده بعد از 10 ثانیه از پک اول فرد سیگاری به مغز می رسد و آدرنالین مغز رو آزاد می کند ! و اعصاب راحت میشود ! این رو بدانید که فرد سیگاری و اشخاص معتاد مریض هستند شما باید به کسی که سیگار می کشه و بیمار حساب می شه کمک کنید نه اما از هر راهی از راهی که خدا می گه !

شما باید بدونید کسی که سیگاری میشه از یک پک شروع کرده و تقصیر نداره زیرا اطرافیان باعث می شن تا اون این یه پک رو بزنه ! و مهم ادامه دادن آن است که جز فشار زندگی چیز دیگه ای باعث ادامه دادن سیگار نمی شد من برای افرادی که هنوز لب به سیگار نزدند می گم که اولین سیگاری که شما می کشید ممکن است مو جب مرگ شما شود زیرا نیکوتین خالص کافیست یک قطره فقط یک قطره روی دست شما بریزد بعد دست را سوراخ می کند !

من خوب یادمه اولین سیگار باعث شد تا سکته خفیف بزنم در واقع همه می میرن و زنده می شوند به قلب جوری فشار می آید که انسان 20 سال از زندگیش کم میشه ! حالا می تونید امتحان کنید !

من به افراد سیگاری می گم که اگر سیگار می کشید از فیلترهای شیشه ای که به ته فیلتر سیگار می خوره و جرم می گیره استفاده کنن و ته فیلتر را یکم با زبان خیس کنند و سیگار خشک نکشن !

و به هیچ وقت دنبال هشیش و هرویین و تریاک و کوکایین و مرفین و کرک و شیشه و قرص اکساسی و.... نرن !

زیرا الکی نمی شه از این ها فرار کرد!

من افرادی را که مایلند ترک کنند می پذیرم و کمکشون می کنم کافیست که با من ارتباط برقرار کنند !

با اونایی هستم که الکل استفاده می کنن بدانید و آگاه باشید الکل جون شما را خواهد گرفت پس به دنبال ویسکی و کنیاک و عرق و آب جو ومشروب و.... نرید.

 

 

یامولاعلی مدد       ارسال شده در سه‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۸۵ - ساعت ۳:۳۴ ‎ب.ظ - نظرات: 0

 

 

 

 

 

بای!

 

 

 

/ 0 نظر / 17 بازدید